Tytuł:
Autor:


Ilość stron: 24
Okładka: twarda
Format: książka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Widnokrąg

5/6

co sie stalo

Wymagający czytelnik

Pisanie książek dla dzieci jest bardzo wymagającym zajęciem. Mały czytelnik, to surowy krytyk twórczości autora, trzeba się nieźle napracować, aby przypadło mu do gustu to co dostanie do rączek. W naszym przypadku było tak samo. Mój synek ma kilka ulubionych książeczek, ale zanim je odkrył, to przeczytaliśmy, przeglądneliśmy i przeżuł  wiele egzemplarzy ;). Kiedy trafiły do nas książki Wydawnictwa Widnokrąg z serii “Co się stało?” miałam trochę obaw, czy nie jest jeszcze na nie za malutki. Wydawca sugeruje, że książki są najlepsze dla dzieci od 3 lat, a mój mały czytelnik nie ma jeszcze 2. Martwiłam się jednak zupełnie niepotrzebnie.

co sie stalo 1

Książeczki z serii “Co się stało?” to 3 książeczki z podtytułami:

  • STRASZNY BAŁAGAN
  • WIELKIE PLAM
  • MAŁE WYPADKI

W każdej znajdziemy dowcipne ilustracje i krótkie zdania, które je opisują. Ilustracje przedstawiają rezultaty różnych wypadków i katastrof jakie mogą przydarzyć się dzieciom i ich bliskim. Obrazki są proste, ale jednocześnie dają rodzicom możliwość użycia wyobraźni i wymyślania ciekawych historii wokół. Zdania przy ilustracjach, to jedynie sugestia, z której rodzice mogą skorzystać i opowiadać dziecku jakie wydarzenie miało miejsce, że efekt jest jaki jest. Poplamione spodnie, stłuczone kolano, złamana ręka, rozbita lampa, to tylko przykłady, które możemy znaleźć w książeczkach.

kolaż co sie stalo

Straszny bałagan

W tej książeczce znajdziemy historyjki o tym jak łatwo jest zrobić w domu bałagan. Jak niewiele trzeba, aby coś poszło nie tak. Na przykład złamana noga od krzesła, to rezultat… przejedzenia ;). Humor autorów, to wielki atut tej książki.

Wielkie plamy

Plamy na ubraniach, to zmora każdego rodzica. W tej książeczce znajdziemy odpowiedź na pytanie: skąd się one biorą. Jak się okazuje często plamy to rezultat dobrych chęci ;). Na przykład dziewczynka chciała mamie zrobić przyjemność i przynieść jej kawę. No a że po drodze poplamiła sobie sukienkę, to przecież nie jej wina ;).

Małe wypadki

O wypadek nie trudno. O tym też jest ostatnia książeczka. Zabawa z psem, wspinanie się na drzewo czy jazda na rolkach, to tylko niektóre z przyczyn wypadków. Tutaj nie tylko może być zabawnie, ale dziecko może się nauczyć jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Książeczki “Co się stało?” to okazja na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i wymyślania zabawnych historii. Malutkie dziecko może słuchać opowieści rodzica,a starsze może już samo opowiadać co jego zdaniem się wydarzyło. Nam się bardzo podobało i gorąco polecamy 🙂

Za możliwość przeczytania dziękuję:

Wydawnictwu Widnokrąg i Śląskim Blogerom Książkowym

śbk

 

Zostaw komentarz