Książki

“Jak nauczyć dzieci dobrych manier” – Jennifer L. Scott

Nie jestem fanką poradników. Jednak opis wydawcy książki “Jak nauczyć dzieci dobrych manier” Jeniffer L. Scott bardzo mnie zachęcił. Ponadto jestem mamą dwójki maluchów, ale one kiedyś też dorosną i warto mieć w zanadrzu chociaż jakąś jedną książkę z wskazówkami 😉

Absolutnie się nie zawiodłam. Książka jest rewelacyjna. Niby poradnik, ale napisany w ciekawy, humorystyczny sposób. Ze świetnymi ilustracjami Clare Owen. Autorka podzieliła książkę na sześć głównych rozdziałów. Każdy rozdział zajmuje się tematyką, która w pewnym okresie życia będzie dotyczyła młodego człowieka.

Zaczyna się od komunikacji i tu autorka wyjaśnia dlaczego jest ona tak ważna w naszym życiu. Kolejny rozdział poświęcony jest zachowaniu przy stole. Dalej jest mowa o porządku, empatii i higienie, a kończy sie na zdrowiu. W każdym rozdziale są różne ćwiczenia, techniki zachowań, a nawet przepisy kulinarne. Można korzystać z wskazówek autorki, ale można też je wzbogacać o swoje przykłady. Książka jest napisana w taki sposób, że może ją czytać i dziecko i dorosły, który korzysta z niej przy wychowaniu dziecka.

Mnie chyba najbardziej spodobały się przykłady ćwiczeń lub przepisy, z których można skorzystać na codzień. Nie są to jakieś wymyślone czy trudne do zrealizowania propozycje. Z kilku już korzystałam i doskonale się sprawdziły, mimo tego, że moje dzieci są w wieku przedszkolnym. A to chyba najlepiej świadczy o tym jaka ta książka jest dobra. Przykład z życia wzięty 🙂 Serdecznie polecam tę książkę.

 

 

Zostaw komentarz