Tytuł:
Autor:


Format: e-book
Wydawnictwo: Goodstory.pl

4/6

porachunki

Ostatnio miałam ogromną przyjemność przeczytać debiutancką powieść Wojtka Krusińskiego “Porachunki“. Wojtek Krusiński, to były dziennikarz współpracujący z wieloma gazetami, recenzujący książki, gry, filmy, przeprowadzający wywiady z pisarzami, scenarzystami. W jego życiu przyszedł taki moment, kiedy sam postanowił zostać pisarzem. Jaki jest efekt?

Historia jak i wiele

Porachunki” to historia dwunastoletniego Adama, który mieszka z mamą w małej polskiej miejscowości. Jego idolami są superbohaterowie komiksów, które czyta wspólnie ze swoim przyjacielem Karolem. Spędzają razem czas bawiąc się jak wszyscy dwunastoletni chłopcy. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Adam staje w obronie swojej koleżanki Marysi, nad którą znęca się dwóch starszych chłopaków Wódz i Szef. Niestety nie tylko nie udaje mu się pomóc dziewczynce, ale również sam zostaje pobity. Adam najbardziej cierpi na tym psychicznie. Bardzo chciał zaimponować Marysi, co więcej nie potrafi pogodzić się z tym, że nie umiał jej pomóc. Postanawia zmienić swoje życie i zemścić się na zbirach. Szykuje plan zemsty, nie przypuszczając jakie to będzie miało konsekwencje dla niego, dla jego rodziny i przyjaciół, ale także dla Wodza i Szefa. Zakończenie powieści jest zaskakujące.

Miłe zaskoczenie

Zaczynając powieść spodziewałam się lekkiej historyjki o tym jak nastolatek zostaje pobity i upokorzony przez starszych kolegów, postanawia się zemścić, ale wszystko kończy się dobrze. Z każdą stroną byłam coraz bardziej zaskakiwana historią jak się tworzyła. Okazuje się, że z pozoru błahe zdarzenie potrafi zmienić człowieka o 180 stopni. Nagle zwyczajny, trochę nudny chłopak zmienia się w bezwzględnego człowieka, który nie zawaha się przed niczym aby się zemścić. To przykład tego w jaki sposób zło rodzi się na podatnym gruncie. Nie wiem czy nie będzie przesadą stwierdzenie, że zbrodnie popełniane przez psychopatów mogły mieć taki początek, ale tak to dla mnie wygląda. Co mi się nie podobało, to trochę drętwe dialogi pomiędzy Adamem i Karolem, sądzę, że tak mogliby rozmawiać trochę starsi chłopcy. Poza tym powieść jest interesująca i mam nadzieję, że autor na jednej nie poprzestanie :).

 

Join the discussion 2 komentarze

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: