Tytuł:
Autor:


Ilość stron: 257
Okładka: miękka
Format: książka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

5/6

Emery

“Papierowy mag” Charlie N. Holmberg to debiut autorki i moim zdaniem bardzo udany. Książka jest początkiem serii o magach i mam nadzieję, że następne będą równie dobre jak ta.

Niespełnione marzenie

Ceony Twill ma 19 lat i niedawno ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff. Każdy absolwent tej szkoły musi wybrać sobie specjalizację magii, którą chce praktykować. Może zostać magiem od danego materiału: metalu, papieru, szkła i każdego innego stworzonego przez człowieka. Ceony zawsze chciała zostać Wytapiaczem, czyli magiem zajmującym się metalem. Niestety jej specjalizacja została jej narzucona i ma zostać Składaczem. Składacze zajmują się papierem. Dziewczynie wydaje się, że gorzej trafić nie mogła. Nie dość, że nudno, to jeszcze poznając swojego mistrza, maga Emery’ego Thane’a, bierze go za dziwaka. Z czasem okazuje się, że bardzo się myliła. Emery jest ekscentryczny, jednak jest świetnym nauczycielem i potrafi zaciekawić Ceony nawet zwykłym papierem. Okazuje się, że z papieru można tworzyć magiczne rzeczy i to absolutnie nie jest łatwa rzecz. Pewnego dnia odwiedza ich tajemniczy gość – kobieta o imieniu Lira. Lira robi coś przerażającego – dosłownie kradnie serce Emery’ego.

Podróż w krainę serca

Ceony nie waha się ani chwili i wyrusza na pomoc. Musi odnaleźć serce Emery’ego i włożyć je na miejsce. Dzięki odrobinie papierowej magii, którą poznała tworzy zastępcze serce, ale ono długo nie będzie biło. Czasu jest mało, Lira jest niesamowicie niebezpieczna, bo zajmuje się nielegalną, złą magią, a Ceony brak doświadczenia. Jednak dziewczyna jest pełna nadziei i wyrusza do serca Emery’ego w podróż przez wspomnienia, nadzieje, oczekiwania i niepewności maga. Dzięki temu pozna jego tajemnice, pozna jego samego. Czy doprowadzi ją to do szczęśliwego zakończenia? Zachęcam do sięgnięcia po książkę.

Udany debiut

Książka “Papierowy mag” to bardzo dobra powieść nie tylko fantasy, ale również obyczajowa. Porusza tematy pozornie błahe, ale o których często zapominamy. Autorka ma doskonałą wyobraźnię, nie boi się tworzyć obrazów czasem bardzo trudnych, mocnych. Jednak cechuje ją też poczucie humoru i duża wrażliwość. Bohaterowie nie są jednoznaczni, są po różnych przejściach. Na pewno nie są nudni. Ceony i Emery tworzą świetną parę literacką i zaskarbili sobie moją sympatię. Akcja jest bardzo szybka, dużo się dzieje i na pewno z przyjemnością sięgnę po kolejne części.

#papierowymag #wydawnictwokobiece

 

Zostaw komentarz