Tytuł:
Autor:


Ilość stron: 427
Okładka: miękka
Format: książka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

6/6

Upiory

Kalendarzowa wiosna już nas powitała, ciągle jeszcze jednak krążą upiory zimy i nie chcą zniknąć. Upiory prześladują też Harry’ego Hole. Z czym tym razem zmierzy się komisarz? Jak zwykle Nesbo serwuje nam kawał porządnego brutalnego kryminału. Zapraszam.

Wielki powrót

Harry od trzech lat mieszka w Hongkongu. Tam pracuje,  walczy z nałogami i stara się jakoś żyć z dala od Oslo, od Rakel i od Olega. Jednak to ten ostatni jest powodem, dla którego znów wraca do Oslo. Ginie młody dealer narkotykowy i wszystko wskazuje na to, że zastrzelił go syn Rakel. Harry oczywiście nie wierzy w winę Olega, a przynajmniej nie chce wierzyć. Dowody mówią jedno, a serce zupełnie coś innego.

W Oslo króluje jeden boss narkotykowy zwany Dubajem, który krąży po stolicy niczym duch. Ma monopol na sprzedaż narkotyków i zgarnia do pracy najlepszych dealerów. Oleg, który uciekł z domu i niestety wplątał się w narkotyki  i również pracuje dla Dubaja. Razem z nim pracuje Gusto, który później rzekomo ginie z rąk Olega. Czy tak było naprawdę?

Upiory

Harry ciągle walczy ze swoimi koszmarami. Z przeszłością, z tym co było między nim a Rakel, z Bałwanem, Jimem… nie jest mu łatwo. Upiory krążą i nie chcą mu dać spokoju. Hole próbuje się z nimi uporać wychodząc im naprzeciw. Teraz chce odkryć prawdę o zabójstwie Gusto. Wplątuje się w bardzo niebezpieczną grę. Harry pracuje samodzielnie, nie wraca do policji. Odkrywa wiele tajemnic, bardzo niepezpiecznych.

Nesbo tym razem „pojechał po bandzie”.  Jak zawsze kryminał był pełen tajemnic, fałszywych tropów, drastycznych opisów. Było wszystko za co tak kocham serię z Harrym.  Jednak w „Upiorach” Nesbo przeczołgał mnie emocjonalnie. Harry Hole nigdy jeszcze nie był tak obnażony. Ma blizny na twarzy, ale również wewnątrz.  Poza tym to co zrobił Nesbo na samo zakończenie było naprawdę mocne. Nie chcę tutaj Wam zdradzać szczegółów, bo warto samemu sprawdzić.

A jak Wy odbieracie „Upiory”? Czy Harry Hole też jest Waszym ulubionym wielkim brzydalem? Jakie inne serie kryminalne polecacie?

Wydawnictwo Dolnośląskie – dziękuję za możliwość przeczytania

Join the discussion One Comment

Zostaw komentarz